67% zonnedaken in Thesinge, 32% in de gemeente.
Nu de batterij erbij.
In Thesinge heeft 67 procent van de woningen zonnepanelen, meer dan in de rest van de gemeente Groningen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Thesinge beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Thesinge heeft meer zonnedaken dan de rest van Groningen
Binnen de gemeente Groningen springt Thesinge eruit: 67 procent van de woningen heeft zonnepanelen, tegenover 32 procent in de gemeente als geheel en 44 procent in Groningen. Het CBS telde in 2022 95 installaties bij woningen. Per woning gaat er 1.750 kWh per jaar terug het net op, en juist die stroom brengt vanaf 2027 weinig meer op. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Groningen en de provincie Groningen, staan hieronder.
Zo gaat Thesinge met stroom om
De stroomafname per woning in Thesinge daalde sinds 2020 van 3.120 kWh naar 3.040 kWh in 2024, 3 procent minder; daarmee zit het dorp 49 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Groningen (2.040 kWh).
Daar staat 1.750 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Groningen: 976 kWh). Voor Thesinge is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.750 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Zonnepanelen liggen in Thesinge op 67 procent van de daken; in de gemeente Groningen als geheel is dat 32 procent, dus 35 procentpunt minder dan hier, en in Groningen 44 procent. In 2022 telde het CBS hier 95 installaties met samen 298 kWp, gemiddeld 3,1 kWp per dak, omgerekend ongeveer 8 panelen van 400 wattpiek.
De groei is gestaag: 77 installaties in 2020, 95 in 2022 (23 procent meer). Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Binnen de gemeente Groningen staat het dorp op plek 2 van 3 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 4 van 8 in teruglevering per woning.
De huizen van Thesinge
Thesinge is een klein dorp: 229 woningen, 230 huishoudens en 530 inwoners, gemiddeld 2,3 per huishouden. Van die woningen is 86 procent een koopwoning; in de gemeente Groningen is dat 40 procent, in Groningen 54 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 81 procent van de woningen staat vrij, nog eens 12 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Geen van de woningen is jonger dan tien jaar; bij elke installatie hier kijkt de schouw dus naar een bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 349.000 waard (WOZ), 25 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen.
Een tussenwoning in Thesinge neemt met 3.350 kWh per jaar 79 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (1.870 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Tussenwoning | 3.350 kWh | 0 kWh | KNW10 | € 747 per jaar |
| Hoekwoning | 2.630 kWh | 900 kWh | KNW6 | € 467 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 1.870 kWh | 740 kWh | KNW6 | € 350 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.220 kWh | 1.530 kWh | KNW6 | € 604 per jaar |
Afname per woningtype in Thesinge uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Thesinge
1.750 kWh teruglevering per woning bij 67 procent zonnedaken: Thesinge zet op zonnige middagen meer stroom op het net dan de rest van de gemeente Groningen (32 procent zonnedaken). Na het einde van salderen is dat overschot het meest waard als het thuis blijft. Een thuisbatterij van 6 tot 10 kWh houdt het vast tot de avond, wanneer de stroom anders tegen het volle tarief van het net komt.
86 procent van de woningen is een koopwoning (Groningen: 54 procent), en eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij.
Thesinge naast de buurdorpen
Met 1.750 kWh teruglevering per woning zit Thesinge tussen de buurdorpen in: Sint Annen levert het meest terug (1.910 kWh), Zuidwolde het minst (1.450 kWh). In aandeel zonnedaken (67 procent) zit Thesinge tussen Garmerwolde (72 procent) en Zuidwolde (65 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Thesinge | 3.040 kWh | 1.750 kWh | 67 procent |
| Garmerwolde | 2.860 kWh | 1.640 kWh | 72 procent |
| Sint Annen | 3.040 kWh | 1.910 kWh | onbekend |
| Zuidwolde | 2.530 kWh | 1.450 kWh | 65 procent |
| Lageland GN | 4.020 kWh | 1.560 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Thesinge
Aan aardgas verbruikt een woning in Thesinge 1.220 kubieke meter per jaar, 63 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Groningen (750). In 2020 was dat nog 1.800 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. 13 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Met 1,3 auto's per huishouden staan er in Thesinge meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Thesinge. Het CBS rekent Thesinge tot een landelijke omgeving.
Wat een thuisbatterij in Thesinge oplevert
Voor een dorp van 229 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Thesinge: 2 personen, 3.040 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.750 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 511 in het eerste jaar en gemiddeld € 608 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,5 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,3 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Hoe Thesinge verandert
De groei van zonnestroom in Thesinge is bescheiden: 77 installaties in 2020, 95 in 2022, 23 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.800 naar 1.220 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Thesinge stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 77 | 95 | |
| Stroomafname per woning | 3.120 kWh | 3.040 kWh | |
| Aardgas per woning | 1.800 m³ | 1.220 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
- Hoeveel huizen in Thesinge hebben zonnepanelen?
- 67 procent van de woningen in Thesinge had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 95 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
- Wat voor huizen staan er in Thesinge?
- Thesinge telt 229 woningen: 81 procent vrijstaand, 12 procent twee-onder-een-kap, 7 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 86 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Thesinge?
- Voor het gemiddelde huishouden van Thesinge (3.040 kWh afname, 1.750 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 608 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,5 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Thesinge?
- Een woning in Thesinge verbruikt gemiddeld 1.220 kubieke meter aardgas per jaar, 36 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 1.800 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Hoeveel stroom levert Thesinge terug aan het net?
- Gemiddeld 1.750 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 3.040 kWh die een woning in Thesinge afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Thesinge: 20 kilometer ten noorden van onze vestiging.
Thesinge ligt in de gemeente Groningen in Groningen, 20 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 31 kilometer, ongeveer 35 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Garmerwolde (3 km), Sint Annen (3 km) en Ten Boer (3 km). Het stroomnet in Thesinge is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Garmerwolde | 3 km | ongeveer 30 min |
| Sint Annen | 3 km | ongeveer 35 min |
| Ten Boer | 3 km | ongeveer 35 min |
| Lageland GN | 4 km | ongeveer 30 min |
| Zuidwolde | 4 km | ongeveer 35 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Thesinge
In Thesinge zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 4 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Thesinge dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Thesinge loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 35 minuten bij je in Thesinge.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Thesinge SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Thesinge (gemeente Groningen, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.