66% van de daken in Oldehove heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.
66 procent van de woningen in Oldehove heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Oldehove beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Oldehove ligt vol met zonnepanelen
In Oldehove heeft 66 procent van de woningen zonnepanelen, 22 procentpunt meer dan gemiddeld in Groningen (44 procent). Het CBS telde in 2022 236 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Oldehove, naast de gemeente Westerkwartier en de provincie Groningen.
Zo gaat Oldehove met stroom om
De stroomafname per woning in Oldehove daalde sinds 2020 van 2.740 kWh naar 2.650 kWh in 2024, 3 procent minder; daarmee zit het dorp 7 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Westerkwartier (2.860 kWh).
Daar staat 1.390 kWh teruglevering per woning tegenover, ongeveer de helft van de afname (Groningen: 976 kWh). Voor Oldehove is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.390 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Het gaat hard: van 121 installaties in 2020 naar 236 in 2022, een groei van 95 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Oldehove heeft 66 procent zonnepanelen, 22 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 236 installaties met samen 873 kWp, gemiddeld 3,7 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Westerkwartier staat het dorp gedeeld op plek 4 van 30 in aandeel daken met zonnepanelen en gedeeld op plek 27 van 39 in teruglevering per woning.
Gas, auto's en het net in Oldehove
Het gemiddelde aardgasverbruik in Oldehove is 960 kubieke meter per woning per jaar, 7 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.490 kubieke meter: 36 procent minder gas per woning in vier jaar. 19 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 6 procent is helemaal aardgasvrij; in Groningen is 11 procent elektrisch verwarmd. Die huizen verbruiken de meeste stroom in de winter, en dan loont een grotere batterij die op een dynamisch contract goedkoop laadt.
Met 1,3 auto's per huishouden staan er in Oldehove meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Oldehove is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Oldehove een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Oldehove
Met 66 procent zonnedaken en 1.390 kWh teruglevering per woning gaat in Oldehove elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Oldehove te halen valt.
Daarnaast wordt 19 procent van de woningen in Oldehove hoofdzakelijk elektrisch verwarmd (Groningen: 11 procent). Die huizen verbruiken de meeste stroom op koude avonden, en juist dat verbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Hoe Oldehove verandert
Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Oldehove 95 procent zonnestroominstallaties bij, van 121 naar 236. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 36 procent, van 1.490 naar 960 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 121 | 236 | |
| Stroomafname per woning | 2.740 kWh | 2.650 kWh | |
| Aardgas per woning | 1.490 m³ | 960 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
De huizen van Oldehove
Oldehove telt 558 woningen en 550 huishoudens, met 1.285 inwoners (gemiddeld 2,3 personen per huishouden). 72 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 73 procent in de gemeente Westerkwartier.
Maar 2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 219.000, 27 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 62 procent van de voorraad, tegenover 16 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Een vrijstaande woning in Oldehove neemt met 3.250 kWh per jaar 101 procent meer af dan een appartement (1.620 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.620 kWh | 250 kWh | KNW6 | € 264 per jaar |
| Tussenwoning | 2.240 kWh | 1.040 kWh | KNW6 | € 449 per jaar |
| Hoekwoning | 2.410 kWh | 1.030 kWh | KNW6 | € 465 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.470 kWh | 1.310 kWh | KNW6 | € 523 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.250 kWh | 1.420 kWh | KNW6 | € 595 per jaar |
Afname per woningtype in Oldehove uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Oldehove naast de buurdorpen
Met 1.390 kWh teruglevering per woning zit Oldehove tussen de buurdorpen in: Zuurdijk levert het meest terug (1.570 kWh), Saaksum het minst (630 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen deelt Oldehove de eerste plek in de buurt met Noordhorn: 66 procent.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Oldehove | 2.650 kWh | 1.390 kWh | 66 procent |
| Saaksum | 2.560 kWh | 630 kWh | onbekend |
| Niehove | 2.560 kWh | 990 kWh | onbekend |
| Ezinge | 2.816 kWh | 1.389 kWh | 45 procent |
| Zuurdijk | 2.490 kWh | 1.570 kWh | onbekend |
| Noordhorn | 2.780 kWh | 1.550 kWh | 66 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Oldehove oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Oldehove: 2 personen, 2.650 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.390 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 460 in het eerste jaar en gemiddeld € 549 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,5 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,3 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
- Hoeveel huizen in Oldehove hebben zonnepanelen?
- 66 procent van de woningen in Oldehove had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 236 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
- Wie is de netbeheerder in Oldehove en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Oldehove. 19 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 960 kubieke meter per woning per jaar.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Oldehove?
- Voor het gemiddelde huishouden van Oldehove (2.650 kWh afname, 1.390 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 549 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,5 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Oldehove?
- Huishoudens in Oldehove hebben gemiddeld 1,3 auto's (Groningen: 1,0), bij 550 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat voor huizen staan er in Oldehove?
- Oldehove telt 558 woningen: 34 procent vrijstaand, 28 procent twee-onder-een-kap, 33 procent tussen- of hoekwoning, 6 procent appartement. 72 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Oldehove?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Oldehove is € 219.000, 27 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Westerkwartier (€ 301.000) en 22 procent lager dan dat van Groningen (€ 279.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Oldehove: 30 kilometer ten noordwesten van onze vestiging.
Oldehove ligt in de gemeente Westerkwartier in Groningen, 30 kilometer ten noordwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 39 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Ezinge (3 km), Niehove (3 km) en Saaksum (3 km). Het stroomnet in Oldehove is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Ezinge | 3 km | ongeveer 40 min |
| Niehove | 3 km | ongeveer 40 min |
| Saaksum | 3 km | ongeveer 45 min |
| Noordhorn | 4 km | ongeveer 35 min |
| Zuurdijk | 4 km | ongeveer 55 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Oldehove
In Oldehove doet 1 club mee aan ClubWatt!. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Oldehove dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Oldehove loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Oldehove.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Oldehove SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Oldehove (gemeente Westerkwartier, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.