75% van de daken in Nietap heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.
75 procent van de woningen in Nietap heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Nietap beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Nietap ligt vol met zonnepanelen
In Nietap heeft 75 procent van de woningen zonnepanelen, 23 procentpunt meer dan gemiddeld in Drenthe (52 procent). Het CBS telde in 2022 250 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Nietap, naast de gemeente Noordenveld en de provincie Drenthe.
Zo gaat Nietap met stroom om
De stroomafname per woning in Nietap daalde sinds 2020 van 2.770 kWh naar 2.540 kWh in 2024, 8 procent minder; daarmee zit het dorp 7 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Van die afname gaat bijna twee derde weer terug: 1.680 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 1.680 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Nietap zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
De zonnestroom in Nietap is jong: in 2018 stonden er 100 installaties, in 2022 250, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 65 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 52 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Nietap heeft 75 procent zonnepanelen, 23 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 250 installaties met samen 880 kWp, gemiddeld 3,5 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Noordenveld staat het dorp op plek 1 van 8 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 12 van 17 in teruglevering per woning.
De huizen van Nietap
Nietap is een klein dorp: 413 woningen, 405 huishoudens en 840 inwoners, gemiddeld 2,1 per huishouden. 84 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 71 procent in de gemeente Noordenveld.
Maar 3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 395.000 waard (WOZ), 29 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 59 procent van de voorraad, tegenover 18 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Een vrijstaande woning in Nietap neemt met 3.200 kWh per jaar 76 procent meer af dan een appartement (1.820 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.820 kWh | 850 kWh | KNW6 | € 366 per jaar |
| Tussenwoning | 1.910 kWh | 980 kWh | KNW6 | € 402 per jaar |
| Hoekwoning | 2.070 kWh | 1.040 kWh | KNW6 | € 431 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.250 kWh | 1.360 kWh | KNW6 | € 506 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.200 kWh | 1.800 kWh | KNW6 | € 623 per jaar |
Afname per woningtype in Nietap uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Nietap
Met 75 procent zonnedaken en 1.680 kWh teruglevering per woning gaat in Nietap elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Nietap te halen valt.
84 procent van de woningen is een koopwoning (Drenthe: 66 procent), en eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij.
Hoe Nietap verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Nietap is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 100 naar 250, 150 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 28 procent, van 1.600 naar 1.160 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 100 | 165 | 250 | |
| Stroomafname per woning | 2.770 kWh | 2.540 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.600 m³ | 1.160 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Nietap naast de buurdorpen
Met 1.680 kWh teruglevering per woning zit Nietap tussen de buurdorpen in: Foxwolde levert het meest terug (2.070 kWh), Roden het minst (1.090 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen staat Nietap bovenaan in de buurt: 75 procent, tegenover 58 procent in Leek.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Nietap | 2.540 kWh | 1.680 kWh | 75 procent |
| Leutingewolde | 3.770 kWh | 1.880 kWh | onbekend |
| Leek | 2.650 kWh | 1.420 kWh | 58 procent |
| Foxwolde | 3.770 kWh | 2.070 kWh | onbekend |
| Lettelbert | 3.800 kWh | 1.760 kWh | onbekend |
| Roden | 2.310 kWh | 1.090 kWh | 48 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Nietap oplevert
Voor een dorp van 413 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Nietap: 2 personen, 2.540 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.680 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 476 in het eerste jaar, gemiddeld € 563 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 10,3 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,3 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Nietap
Het gemiddelde aardgasverbruik in Nietap is 1.160 kubieke meter per woning per jaar, 20 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.600 kubieke meter: 28 procent minder gas per woning in vier jaar. 8 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 2 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Nietap hebben gemiddeld 1,3 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Nietap is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Nietap een weinig stedelijke omgeving.
- Hoeveel huizen in Nietap hebben zonnepanelen?
- 75 procent van de woningen in Nietap had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 250 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
- Wat voor huizen staan er in Nietap?
- Nietap telt 413 woningen: 41 procent vrijstaand, 18 procent twee-onder-een-kap, 31 procent tussen- of hoekwoning, 10 procent appartement. 84 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Nietap?
- Voor het gemiddelde huishouden van Nietap (2.540 kWh afname, 1.680 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 563 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,3 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoe scoort Nietap binnen de gemeente Noordenveld?
- Van de dorpen in de gemeente Noordenveld in ons bestand staat Nietap op plek 1 van 8 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 12 van 17 in teruglevering per woning (75 procent zonnedaken, 1.680 kWh teruglevering per woning).
- Hoeveel stroom levert Nietap terug aan het net?
- Gemiddeld 1.680 kWh per woning per jaar, bijna twee derde van de 2.540 kWh die een woning in Nietap afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Nietap: 20 kilometer ten noordwesten van onze vestiging.
Nietap ligt in de gemeente Noordenveld in Drenthe, 20 kilometer ten noordwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 25 kilometer, ongeveer 30 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Leutingewolde (1 km), Leek (2 km) en Foxwolde (3 km). Het stroomnet in Nietap is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Leutingewolde | 1 km | ongeveer 30 min |
| Leek | 2 km | ongeveer 30 min |
| Foxwolde | 3 km | ongeveer 25 min |
| Lettelbert | 3 km | ongeveer 30 min |
| Roden | 3 km | ongeveer 30 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Nietap
In Nietap zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 8 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Nietap dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Nietap loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 30 minuten bij je in Nietap.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Nietap SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Nietap (gemeente Noordenveld, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.