Speciaal voor Harkstede GN

95% van de 74 woningen in Harkstede GN staat vrij.
Groot dak, grote batterij.

In Harkstede GN staat 95 procent van de 74 woningen vrij: grote daken en een hoger verbruik, waar een grotere batterij zich het snelst terugverdient. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Harkstede GN-weetjes

Wij kennen Harkstede GN beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt74woningen in Harkstede GN
🔆Zonnepanelen hebt18daken met zonnepanelen in Harkstede GN
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.540 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Harkstede GN

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Harkstede GN: een klein dorp met grote daken

Harkstede GN telt 74 woningen en 95 procent daarvan staat vrij (Groningen: 23 procent). Zo'n vrijstaande woning neemt hier gemiddeld 3.580 kWh per jaar af. Veel dak, een hoger verbruik en meestal een 3-fase-aansluiting: in een dorp als dit gaat het om de juiste maat batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Groningen en de provincie Groningen, staan hieronder.

95%
vrijstaande woningen
1.330 m³
aardgas per woning per jaar
3.540 kWh
afname per woning per jaar
1.770 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van Harkstede GN

Harkstede GN is een klein dorp: 74 woningen, 90 huishoudens en 205 inwoners, gemiddeld 2,3 per huishouden. Van die woningen is 76 procent een koopwoning; in de gemeente Groningen is dat 40 procent, in Groningen 54 procent.

De woningvoorraad is typisch dorps: 95 procent van de woningen staat vrij, nog eens 3 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.

Er is nauwelijks recente nieuwbouw (1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 395.000 waard (WOZ), 42 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Vrijstaande woning3.580 kWh1.280 kWhKNW6€ 595 per jaar

Afname per woningtype in Harkstede GN uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Harkstede GN

Aan aardgas verbruikt een woning in Harkstede GN 1.330 kubieke meter per jaar, 77 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Groningen (750). In 2020 was dat nog 2.020 kubieke meter: 34 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.490 kWh) vrijwel gelijk gebleven.

Met 1,2 auto's per huishouden staan er in Harkstede GN meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.

Enexis beheert het stroomnet in Harkstede GN. Het CBS rekent Harkstede GN tot een landelijke omgeving.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Harkstede GN

In een dorp van 74 woningen waarvan 95 procent vrijstaand, is het gemiddelde dak groot en de afname hoog: 3.580 kWh per jaar. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer dan een kleine batterij kan bergen. Een pakket van 10 tot 16 kWh, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, houdt het hele overschot vast tot de avond.

Het gasverbruik ligt met 1.330 kubieke meter per woning 49 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.

Ontwikkeling

Hoe Harkstede GN verandert

Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Harkstede GN 50 procent zonnestroominstallaties bij, van 12 naar 18. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 34 procent, van 2.020 naar 1.330 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Harkstede GN stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen12818
Stroomafname per woning3.490 kWh3.540 kWh
Aardgas per woning2.020 m³1.330 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

Stroom en zon

Zo gaat Harkstede GN met stroom om

In de gemeente Groningen neemt een woning gemiddeld 2.040 kWh stroom per jaar af; in Harkstede GN was dat in 2024 3.540 kWh, 74 procent hoger dan dat gemiddelde en 46 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).

Daar staat 1.770 kWh teruglevering per woning tegenover, ongeveer de helft van de afname (Groningen: 976 kWh). Voor Harkstede GN is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.770 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.

Binnen de gemeente Groningen staat het dorp op plek 3 van 8 in teruglevering per woning.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Harkstede GN oplevert

Voor een dorp van 74 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Harkstede GN: 2 personen, 3.540 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.770 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 532 in het eerste jaar en gemiddeld € 636 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,1 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Een elektrische auto, een warmtepomp, meer of minder panelen of een 3-fase-aansluiting veranderen de uitkomst; daarom is de echte berekening persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

De buurt

Harkstede GN naast de buurdorpen

Met 1.770 kWh teruglevering per woning zit Harkstede GN tussen de buurdorpen in: Lageland levert het meest terug (2.970 kWh), Lageland GN het minst (1.560 kWh).

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Harkstede GN3.540 kWh1.770 kWhonbekend
Harkstede3.040 kWh1.640 kWh72 procent
Lageland GN4.020 kWh1.560 kWhonbekend
Scharmer3.777 kWh2.472 kWhonbekend
Lageland3.990 kWh2.970 kWhonbekend

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Harkstede GN?
Harkstede GN telt 74 woningen: 95 procent vrijstaand, 3 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 3 procent appartement. 76 procent is een koopwoning en 1 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoeveel gas verbruikt een woning in Harkstede GN?
Een woning in Harkstede GN verbruikt gemiddeld 1.330 kubieke meter aardgas per jaar, 49 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 2.020 kubieke meter.
Wat bespaart een thuisbatterij in Harkstede GN?
Voor het gemiddelde huishouden van Harkstede GN (3.540 kWh afname, 1.770 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 636 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,1 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Harkstede GN?
Een woning in Harkstede GN nam in 2024 gemiddeld 3.540 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.770 kWh terug aan het net. In de gemeente Groningen is de afname gemiddeld 2.040 kWh.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Harkstede GN?
De gemiddelde WOZ-waarde in Harkstede GN is € 395.000, 32 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Groningen (€ 300.000) en 42 procent hoger dan dat van Groningen (€ 279.000).

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Harkstede GN: 14 kilometer ten noorden van onze vestiging.

Harkstede GN ligt in de gemeente Groningen in Groningen, 14 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 17 kilometer, ongeveer 25 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Harkstede (2 km), Meerstad (2 km) en Lageland GN (3 km). Het stroomnet in Harkstede GN is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Harkstede2 kmongeveer 25 min
Meerstad2 kmongeveer 30 min
Lageland GN3 kmongeveer 30 min
Scharmer3 kmongeveer 25 min
Lageland4 kmongeveer 30 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Harkstede GN

In Harkstede GN zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Harkstede GN dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Harkstede GN

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Harkstede GN loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

1
stroomstoringen in Harkstede GN, half juli 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 25 minuten bij je in Harkstede GN.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Harkstede GN
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Harkstede GN SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Harkstede GN (gemeente Groningen, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Harkstede GN op?