57% van Gasselte woont vrijstaand.
Groot dak, grote batterij.
57 procent van de woningen in Gasselte staat vrij: grote daken en een hoger verbruik, waar een grotere batterij zich het snelst terugverdient. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Gasselte beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gasselte: ruime huizen, grote daken
57 procent van de woningen in Gasselte staat vrij, tegenover 29 procent gemiddeld in Drenthe. Een vrijstaande woning neemt hier gemiddeld 3.770 kWh per jaar af. Grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting: hier telt de keuze van de juiste maat batterij dubbel. Hieronder de cijfers van het CBS over Gasselte, naast de gemeente Aa en Hunze en de provincie Drenthe.
De huizen van Gasselte
Gasselte telt 786 woningen en 880 huishoudens, met 1.865 inwoners (gemiddeld 2,1 personen per huishouden). 75 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente Aa en Hunze.
De woningvoorraad is typisch dorps: 57 procent van de woningen staat vrij, nog eens 22 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 344.000 waard (WOZ), 12 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Een vrijstaande woning in Gasselte neemt met 3.770 kWh per jaar 169 procent meer af dan een appartement (1.400 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.400 kWh | 40 kWh | KNW6 | € 224 per jaar |
| Tussenwoning | 2.310 kWh | 800 kWh | KNW6 | € 413 per jaar |
| Hoekwoning | 2.260 kWh | 470 kWh | KNW6 | € 375 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.650 kWh | 1.090 kWh | KNW6 | € 502 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.770 kWh | 1.820 kWh | KNW10 | € 770 per jaar |
Afname per woningtype in Gasselte uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Gas, auto's en het net in Gasselte
Het gemiddelde aardgasverbruik in Gasselte is 1.130 kubieke meter per woning per jaar, 17 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.700 kubieke meter: 34 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.160 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 13 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 5 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Gasselte hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Gasselte is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Gasselte een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Gasselte
Bij 57 procent vrijstaande woningen is het gemiddelde huis in Gasselte groter dan elders: meer dak voor panelen, 3.770 kWh afname per jaar en vaak al een 3-fase-aansluiting. Dat vraagt om een groter pakket, 10 tot 16 kWh, dat het middagoverschot van een groot dak ook echt tot de avond vasthoudt. Een te kleine batterij zit hier om drie uur 's middags al vol.
Het gasverbruik ligt met 1.130 kubieke meter per woning 17 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.
Hoe Gasselte verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Gasselte is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 118 naar 303, 157 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 34 procent, van 1.700 naar 1.130 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 118 | 201 | 303 | |
| Stroomafname per woning | 3.160 kWh | 3.100 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.700 m³ | 1.130 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Gasselte naast de buurdorpen
Met 1.580 kWh teruglevering per woning zit Gasselte tussen de buurdorpen in: Bronneger levert het meest terug (2.200 kWh), Gieten het minst (1.310 kWh). In aandeel zonnedaken (55 procent) zit Gasselte tussen Drouwen (66 procent) en Gieten (52 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Gasselte | 3.100 kWh | 1.580 kWh | 55 procent |
| Drouwen | 3.910 kWh | 2.020 kWh | 66 procent |
| Gieten | 2.850 kWh | 1.310 kWh | 52 procent |
| Bronneger | 3.510 kWh | 2.200 kWh | onbekend |
| Bronnegerveen | 3.670 kWh | 1.500 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Gasselte oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Gasselte: 2 personen, 3.100 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.580 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 504 in het eerste jaar, gemiddeld € 602 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,6 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,4 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Gasselte met stroom om
Een woning in Gasselte nam in 2024 gemiddeld 3.100 kWh stroom van het net af, 13 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Aa en Hunze zit op 3.040 kWh.
Van die afname gaat ongeveer de helft weer terug: 1.580 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 1.580 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Gasselte zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
De zonnestroom in Gasselte is jong: in 2018 stonden er 118 installaties, in 2022 303, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 70 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 51 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Gasselte op 55 procent van de daken; in de gemeente Aa en Hunze als geheel is dat 59 procent, dus 4 procentpunt meer dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 303 installaties met samen 1.352 kWp, gemiddeld 4,5 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Aa en Hunze staat het dorp op plek 13 van 18 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 19 van 24 in teruglevering per woning.
- Wat voor huizen staan er in Gasselte?
- Gasselte telt 786 woningen: 57 procent vrijstaand, 22 procent twee-onder-een-kap, 11 procent tussen- of hoekwoning, 11 procent appartement. 75 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Gasselte?
- Een woning in Gasselte verbruikt gemiddeld 1.130 kubieke meter aardgas per jaar, 17 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.700 kubieke meter. 5 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Gasselte?
- Voor het gemiddelde huishouden van Gasselte (3.100 kWh afname, 1.580 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 602 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,6 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Gasselte?
- Een woning in Gasselte nam in 2024 gemiddeld 3.100 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.580 kWh terug aan het net. In de gemeente Aa en Hunze is de afname gemiddeld 3.040 kWh.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Gasselte?
- Huishoudens in Gasselte hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3), bij 880 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wie is de netbeheerder in Gasselte en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Gasselte. 13 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.130 kubieke meter per woning per jaar.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Gasselte: 14 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging.
Gasselte ligt in de gemeente Aa en Hunze in Drenthe, 14 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 18 kilometer, ongeveer 20 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Drouwen (2 km), Gieten (3 km) en Bronneger (4 km). Het stroomnet in Gasselte is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Drouwen | 2 km | ongeveer 25 min |
| Gieten | 3 km | ongeveer 20 min |
| Bronneger | 4 km | ongeveer 25 min |
| Bronnegerveen | 5 km | ongeveer 25 min |
| Papenvoort | 5 km | ongeveer 25 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Gasselte
In Gasselte doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Gasselte dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Gasselte loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 20 minuten bij je in Gasselte.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Gasselte SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Gasselte (gemeente Aa en Hunze, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.