32% van Garrelsweer verwarmt al elektrisch.
De batterij pakt de winter.
In Garrelsweer wordt 32 procent van de woningen elektrisch verwarmd; juist dat winterverbruik is met een batterij goedkoper in te kopen. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Garrelsweer beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Garrelsweer verwarmt al vaker elektrisch
Garrelsweer loopt voorop in elektrisch verwarmen: 32 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd (Groningen: 11 procent). Het gasverbruik ligt op 750 kubieke meter per woning per jaar. Dat verschuift het verbruik naar de winter en naar de avond, precies waar een thuisbatterij op een dynamisch contract het verschil maakt. Hieronder de cijfers van het CBS over Garrelsweer, naast de gemeente Eemsdelta en de provincie Groningen.
Gas, auto's en het net in Garrelsweer
Aan aardgas verbruikt een woning in Garrelsweer 750 kubieke meter per jaar, 19 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Eemsdelta (930). 32 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 19 procent is helemaal aardgasvrij; in Groningen is 11 procent elektrisch verwarmd. Die huizen verbruiken de meeste stroom in de winter, en dan loont een grotere batterij die op een dynamisch contract goedkoop laadt.
Met 1,3 auto's per huishouden staan er in Garrelsweer meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Garrelsweer is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Garrelsweer een landelijke omgeving.
Zo gaat Garrelsweer met stroom om
Een woning in Garrelsweer nam in 2024 gemiddeld 3.150 kWh stroom van het net af, 30 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh); de gemeente Eemsdelta zit op 2.650 kWh.
Daar staat 1.800 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Groningen: 976 kWh). Voor Garrelsweer is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.800 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Van de woningen in Garrelsweer heeft 66 procent zonnepanelen, 22 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 112 installaties met samen 459 kWp, gemiddeld 4,1 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Eemsdelta staat het dorp op plek 3 van 18 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 5 van 29 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Garrelsweer
Bij 32 procent elektrisch verwarmde woningen draait een flink deel van Garrelsweer in de winter op stroom, op de uren dat stroom het duurst is. Een grotere batterij (10 kWh of meer) op een dynamisch contract laadt 's nachts en rond het middaguur goedkoop en voedt de warmtepomp op de dure avond. In de zomer doet dezelfde batterij het zonnewerk: het overschot van 1.800 kWh per woning vasthouden voor de avond.
Daar komt bij dat 66 procent van de woningen in Garrelsweer al zonnepanelen heeft, tegenover 44 procent gemiddeld in Groningen. Voor die huizen is de batterij de tweede stap: het middagoverschot vasthouden in plaats van terugleveren.
De huizen van Garrelsweer
Garrelsweer is een klein dorp: 202 woningen, 195 huishoudens en 425 inwoners, gemiddeld 2,2 per huishouden. 70 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 57 procent in de gemeente Eemsdelta.
De woningvoorraad is typisch dorps: 55 procent van de woningen staat vrij, nog eens 20 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 242.000 waard (WOZ), 13 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.
Een hoekwoning in Garrelsweer neemt met 3.520 kWh per jaar 33 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.640 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Tussenwoning | 2.990 kWh | 2.310 kWh | KNW6 | € 644 per jaar |
| Hoekwoning | 3.520 kWh | 2.250 kWh | KNW6 | € 670 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.640 kWh | 700 kWh | KNW10 | € 451 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.230 kWh | 1.440 kWh | KNW6 | € 597 per jaar |
Afname per woningtype in Garrelsweer uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat een thuisbatterij in Garrelsweer oplevert
Voor een dorp van 202 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Garrelsweer: 2 personen, 3.150 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.800 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 521 in het eerste jaar en gemiddeld € 619 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,3 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,3 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Garrelsweer naast de buurdorpen
Met 1.800 kWh teruglevering per woning zit Garrelsweer tussen de buurdorpen in: Winneweer levert het meest terug (1.960 kWh), Wirdum het minst (1.430 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen staat Garrelsweer bovenaan in de buurt: 66 procent, tegenover 62 procent in Loppersum.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Garrelsweer | 3.150 kWh | 1.800 kWh | 66 procent |
| Wirdum | 2.900 kWh | 1.430 kWh | 61 procent |
| Winneweer | 3.350 kWh | 1.960 kWh | onbekend |
| Loppersum | 2.830 kWh | 1.670 kWh | 62 procent |
| Eenum | 3.400 kWh | 1.960 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Wie is de netbeheerder in Garrelsweer en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Garrelsweer. 32 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 750 kubieke meter per woning per jaar.
- Hoeveel huizen in Garrelsweer hebben zonnepanelen?
- 66 procent van de woningen in Garrelsweer had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 112 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Garrelsweer?
- Voor het gemiddelde huishouden van Garrelsweer (3.150 kWh afname, 1.800 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 619 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,3 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Garrelsweer?
- Huishoudens in Garrelsweer hebben gemiddeld 1,3 auto's (Groningen: 1,0), bij 195 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Hoeveel stroom levert Garrelsweer terug aan het net?
- Gemiddeld 1.800 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 3.150 kWh die een woning in Garrelsweer afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Garrelsweer: 25 kilometer ten noorden van onze vestiging.
Garrelsweer ligt in de gemeente Eemsdelta in Groningen, 25 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 39 kilometer, ongeveer 50 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Winneweer (2 km), Wirdum (2 km) en Loppersum (3 km). Het stroomnet in Garrelsweer is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Winneweer | 2 km | ongeveer 40 min |
| Wirdum | 2 km | ongeveer 45 min |
| Loppersum | 3 km | ongeveer 45 min |
| Ten Post | 3 km | ongeveer 40 min |
| Eenum | 4 km | ongeveer 45 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Garrelsweer
In Garrelsweer zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Garrelsweer dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Garrelsweer loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 50 minuten bij je in Garrelsweer.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Garrelsweer SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Garrelsweer (gemeente Eemsdelta, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.