34% van Loppersum verwarmt al elektrisch.
De batterij pakt de winter.
In Loppersum wordt 34 procent van de woningen elektrisch verwarmd; juist dat winterverbruik is met een batterij goedkoper in te kopen. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Loppersum beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Loppersum verwarmt al vaker elektrisch
Loppersum loopt voorop in elektrisch verwarmen: 34 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd (Groningen: 11 procent). Het gasverbruik ligt op 710 kubieke meter per woning per jaar. Dat verschuift het verbruik naar de winter en naar de avond, precies waar een thuisbatterij op een dynamisch contract het verschil maakt. Hieronder de cijfers van het CBS over Loppersum, naast de gemeente Eemsdelta en de provincie Groningen.
Gas, auto's en het net in Loppersum
Aan aardgas verbruikt een woning in Loppersum 710 kubieke meter per jaar, 24 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Eemsdelta (930). 34 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 26 procent is helemaal aardgasvrij; in Groningen is 11 procent elektrisch verwarmd. Die huizen verbruiken de meeste stroom in de winter, en dan loont een grotere batterij die op een dynamisch contract goedkoop laadt.
Met 1,1 auto's per huishouden staan er in Loppersum meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Loppersum is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Loppersum een landelijke omgeving.
De huizen van Loppersum
Loppersum telt 1.196 woningen en 975 huishoudens, met 2.165 inwoners (gemiddeld 2,2 personen per huishouden). Van die woningen is 55 procent een koopwoning; in de gemeente Eemsdelta is dat 57 procent, in Groningen 54 procent.
Nieuwbouw is hier goed vertegenwoordigd: 23 procent van de woningen is jonger dan tien jaar, met bijna altijd een 3-fase-aansluiting en vaak een warmtepomp, en dat maakt de keuze voor een batterij eenvoudiger. Een huis is hier gemiddeld € 234.000 waard (WOZ), 16 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 52 procent van de voorraad, tegenover 15 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Een hoekwoning in Loppersum neemt met 3.500 kWh per jaar 129 procent meer af dan een appartement (1.530 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.530 kWh | 240 kWh | KNW6 | € 249 per jaar |
| Tussenwoning | 3.160 kWh | 1.990 kWh | KNW6 | € 633 per jaar |
| Hoekwoning | 3.500 kWh | 1.930 kWh | KNW6 | € 647 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.820 kWh | 1.350 kWh | KNW6 | € 559 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.150 kWh | 1.560 kWh | KNW6 | € 603 per jaar |
Afname per woningtype in Loppersum uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Loppersum
Bij 34 procent elektrisch verwarmde woningen draait een flink deel van Loppersum in de winter op stroom, op de uren dat stroom het duurst is. Een grotere batterij (10 kWh of meer) op een dynamisch contract laadt 's nachts en rond het middaguur goedkoop en voedt de warmtepomp op de dure avond. In de zomer doet dezelfde batterij het zonnewerk: het overschot van 1.670 kWh per woning vasthouden voor de avond.
23 procent van de woningen in Loppersum is in de afgelopen tien jaar gebouwd (gemeente Eemsdelta: 10 procent). Nieuwbouw heeft een 3-fase-aansluiting en vaak een warmtepomp, en is daarmee direct klaar voor een 3-fase-batterij.
Loppersum naast de buurdorpen
Met 1.670 kWh teruglevering per woning zit Loppersum tussen de buurdorpen in: Winneweer levert het meest terug (1.960 kWh), Stedum het minst (1.250 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen staat Loppersum bovenaan in de buurt: 62 procent, tegenover 61 procent in Stedum.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Loppersum | 2.830 kWh | 1.670 kWh | 62 procent |
| Winneweer | 3.350 kWh | 1.960 kWh | onbekend |
| Zeerijp | 3.320 kWh | 1.580 kWh | 56 procent |
| Westeremden | 2.980 kWh | 1.270 kWh | 55 procent |
| Eenum | 3.400 kWh | 1.960 kWh | onbekend |
| Stedum | 2.580 kWh | 1.250 kWh | 61 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Loppersum oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Loppersum: 2 personen, 2.830 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.670 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 493 in het eerste jaar, gemiddeld € 586 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,9 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Voor de 34 procent elektrisch verwarmde woningen ligt het winterverbruik hoger, en dan weegt een grotere batterij op een dynamisch contract zwaarder. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Loppersum met stroom om
Een woning in Loppersum nam in 2024 gemiddeld 2.830 kWh stroom van het net af, 17 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh); de gemeente Eemsdelta zit op 2.650 kWh.
Van die afname gaat ruim de helft weer terug: 1.670 kWh per woning per jaar (Groningen: 976 kWh). Nu wordt die 1.670 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Loppersum zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
Van de woningen in Loppersum heeft 62 procent zonnepanelen, 18 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 578 installaties met samen 2.360 kWp, gemiddeld 4,1 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Eemsdelta staat het dorp gedeeld op plek 6 van 18 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 7 van 29 in teruglevering per woning.
- Wie is de netbeheerder in Loppersum en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Loppersum. 34 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 710 kubieke meter per woning per jaar.
- Wat voor huizen staan er in Loppersum?
- Loppersum telt 1.196 woningen: 38 procent vrijstaand, 14 procent twee-onder-een-kap, 29 procent tussen- of hoekwoning, 19 procent appartement. 55 procent is een koopwoning en 23 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Loppersum?
- Voor het gemiddelde huishouden van Loppersum (2.830 kWh afname, 1.670 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 586 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel huizen in Loppersum hebben zonnepanelen?
- 62 procent van de woningen in Loppersum had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 578 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
- Hoeveel stroom levert Loppersum terug aan het net?
- Gemiddeld 1.670 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 2.830 kWh die een woning in Loppersum afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Loppersum?
- Een woning in Loppersum verbruikt gemiddeld 710 kubieke meter aardgas per jaar, 21 procent lager dan het gemiddelde van Groningen (895). 26 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Loppersum: 27 kilometer ten noorden van onze vestiging.
Loppersum ligt in de gemeente Eemsdelta in Groningen, 27 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 44 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Winneweer (2 km), Eenum (3 km) en Stedum (3 km). Het stroomnet in Loppersum is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Winneweer | 2 km | ongeveer 40 min |
| Eenum | 3 km | ongeveer 45 min |
| Stedum | 3 km | ongeveer 40 min |
| Westeremden | 3 km | ongeveer 45 min |
| Zeerijp | 3 km | ongeveer 50 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Loppersum
In Loppersum doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 3 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Loppersum dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Loppersum loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Loppersum.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Loppersum SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Loppersum (gemeente Eemsdelta, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.