Speciaal voor Termunterzijl

61% van de daken in Termunterzijl heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.

61 procent van de woningen in Termunterzijl heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Termunterzijl
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Termunterzijl-weetjes

Wij kennen Termunterzijl beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt151woningen in Termunterzijl
🔆Zonnepanelen hebt64daken met zonnepanelen in Termunterzijl
⚡Een hoog energieverbruik hebt2.590 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Termunterzijl

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Termunterzijl ligt vol met zonnepanelen

In Termunterzijl heeft 61 procent van de woningen zonnepanelen, 17 procentpunt meer dan gemiddeld in Groningen (44 procent). Het CBS telde in 2022 64 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Termunterzijl, naast de gemeente Eemsdelta en de provincie Groningen.

61%
van de woningen heeft zonnepanelen
1,3
auto's per huishouden
1.080 kWh
teruglevering per woning per jaar
2.590 kWh
afname per woning per jaar
Stroom en zon

Zo gaat Termunterzijl met stroom om

Een woning in Termunterzijl nam in 2024 gemiddeld 2.590 kWh stroom van het net af, 7 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh); de gemeente Eemsdelta zit op 2.650 kWh.

Tegenover die afname staat 1.080 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Groningen: 976 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.080 kWh uit de rekening van Termunterzijl.

Van de woningen in Termunterzijl heeft 61 procent zonnepanelen, 17 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 64 installaties met samen 215 kWp, gemiddeld 3,4 kWp per dak, omgerekend ongeveer 8 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Eemsdelta staat het dorp gedeeld op plek 8 van 18 in aandeel daken met zonnepanelen en gedeeld op plek 27 van 29 in teruglevering per woning.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Termunterzijl

Het gemiddelde aardgasverbruik in Termunterzijl is 1.060 kubieke meter per woning per jaar, 18 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. 5 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 3 procent is helemaal aardgasvrij. Gas is hier dus nog de norm voor verwarmen; stroom gaat naar koken, wassen, koelen en steeds vaker naar de auto.

Met 1,3 auto's per huishouden staan er in Termunterzijl meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.

Het stroomnet in Termunterzijl is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Termunterzijl een landelijke omgeving.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Termunterzijl

Met 61 procent zonnedaken en 1.080 kWh teruglevering per woning gaat in Termunterzijl elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Termunterzijl te halen valt.

Met 1,3 auto's per huishouden (Groningen: 1,0) wordt er in Termunterzijl veel gereden; elke auto die elektrisch wordt, laadt hier thuis en maakt een batterij met slim laden waardevoller.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Termunterzijl oplevert

Voor een dorp van 151 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Termunterzijl: 2 personen, 2.590 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.080 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 410 in het eerste jaar, gemiddeld € 494 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 11,7 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,3 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

De buurt

Termunterzijl naast de buurdorpen

In Termunterzijl gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Termunten, Borgsweer, Woldendorp, Farmsum, Nieuwolda): 1.080 kWh, terwijl Nieuwolda op 1.580 kWh zit. In aandeel zonnedaken (61 procent) zit Termunterzijl tussen Woldendorp (65 procent) en Farmsum (51 procent) in.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Termunterzijl2.590 kWh1.080 kWh61 procent
Termunten3.040 kWh1.490 kWh58 procent
Borgsweer3.100 kWh1.320 kWhonbekend
Woldendorp2.960 kWh1.400 kWh65 procent
Farmsum2.630 kWh1.150 kWh51 procent
Nieuwolda2.970 kWh1.580 kWh60 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Woningen

De huizen van Termunterzijl

Termunterzijl is een klein dorp: 151 woningen, 150 huishoudens en 315 inwoners, gemiddeld 2,1 per huishouden. 59 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 57 procent in de gemeente Eemsdelta.

Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 85 procent van de voorraad, tegenover 7 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.

Van de woningen is 12 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 198.000 waard (WOZ), 29 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.

Een hoekwoning in Termunterzijl neemt met 3.210 kWh per jaar 72 procent meer af dan een tussenwoning (1.870 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Tussenwoning1.870 kWh320 kWhKNW6€ 306 per jaar
Hoekwoning3.210 kWh260 kWhKNW6€ 468 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.440 kWh760 kWhKNW6€ 427 per jaar
Vrijstaande woning2.740 kWh1.190 kWhKNW6€ 530 per jaar

Afname per woningtype in Termunterzijl uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Vragen over dit dorp
Hoeveel huizen in Termunterzijl hebben zonnepanelen?
61 procent van de woningen in Termunterzijl had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 64 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Termunterzijl?
Huishoudens in Termunterzijl hebben gemiddeld 1,3 auto's (Groningen: 1,0), bij 150 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Wat bespaart een thuisbatterij in Termunterzijl?
Voor het gemiddelde huishouden van Termunterzijl (2.590 kWh afname, 1.080 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 494 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 11,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Wat voor huizen staan er in Termunterzijl?
Termunterzijl telt 151 woningen: 41 procent vrijstaand, 44 procent twee-onder-een-kap, 15 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 59 procent is een koopwoning en 12 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wie is de netbeheerder in Termunterzijl en hoe wordt er verwarmd?
Enexis is de netbeheerder in Termunterzijl. 5 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.060 kubieke meter per woning per jaar.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Termunterzijl: 34 kilometer ten noordoosten van onze vestiging.

Termunterzijl ligt in de gemeente Eemsdelta in Groningen, 34 kilometer ten noordoosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 47 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Borgsweer (3 km), Termunten (3 km) en Woldendorp (4 km). Het stroomnet in Termunterzijl is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Borgsweer3 kmongeveer 45 min
Termunten3 kmongeveer 55 min
Woldendorp4 kmongeveer 50 min
Farmsum6 kmongeveer 45 min
Nieuwolda7 kmongeveer 45 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Termunterzijl

In Termunterzijl zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Termunterzijl dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Termunterzijl

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Termunterzijl loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

2
stroomstoringen in Termunterzijl, half juli 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Termunterzijl.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Termunterzijl
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Termunterzijl SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Termunterzijl (gemeente Eemsdelta, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Termunterzijl op?