Speciaal voor Startenhuizen

15% van de gemeente Eemsdelta verwarmt al elektrisch.
De batterij pakt de winter.

In de gemeente Eemsdelta wordt 15 procent van de woningen elektrisch verwarmd; juist dat winterverbruik is met een batterij goedkoper in te kopen. Startenhuizen hoort bij die gemeente. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Startenhuizen
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Startenhuizen-weetjes

Wij kennen Startenhuizen beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

Cijfers uit de gemeente Eemsdelta

De gemeente Eemsdelta verwarmt al vaker elektrisch

Startenhuizen valt onder de gemeente Eemsdelta. Het CBS publiceert voor Startenhuizen geen eigen wijk- of buurtcijfers, dus hieronder staan de cijfers van Eemsdelta als geheel. De gemeente Eemsdelta loopt voorop in elektrisch verwarmen: 15 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd (Groningen: 11 procent). Het gasverbruik ligt op 930 kubieke meter per woning per jaar. Dat verschuift het verbruik naar de winter en naar de avond, precies waar een thuisbatterij op een dynamisch contract het verschil maakt. Hieronder de cijfers van het CBS over de gemeente Eemsdelta, naast de provincie Groningen.

15%
hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
€ 229.000
gemiddelde WOZ-waarde
930 m³
aardgas per woning per jaar
2.650 kWh
afname per woning per jaar
Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net rond Startenhuizen

Het gemiddelde aardgasverbruik in de gemeente Eemsdelta is 930 kubieke meter per woning per jaar, 4 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. 15 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 10 procent is helemaal aardgasvrij. Dat is veel (Groningen: 11 procent); elektrisch verwarmen verhoogt het stroomverbruik in de winter en maakt een grotere batterij met een dynamisch contract extra interessant.

Huishoudens in de gemeente Eemsdelta hebben gemiddeld 1,1 auto's (Groningen: 1,0). In een dorp als Startenhuizen gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.

Enexis beheert het stroomnet in Startenhuizen. Het CBS rekent de gemeente Eemsdelta als geheel tot een weinig stedelijke omgeving.

Woningen

De huizen in de gemeente Eemsdelta

De gemeente Eemsdelta telt 23.616 woningen en 21.149 huishoudens, met 45.106 inwoners (gemiddeld 2,1 personen per huishouden). 57 procent van de woningen is een koopwoning (Groningen: 54 procent).

De woningvoorraad in de gemeente: 31 procent vrijstaand, 15 procent twee-onder-een-kap, 33 procent tussen- of hoekwoning, 20 procent appartement. 10 procent van de woningen is in de afgelopen tien jaar gebouwd. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 229.000, 18 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.

Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in de gemeente Eemsdelta neemt gemiddeld 1.620 kWh af, een vrijstaande woning 3.430 kWh. Welk pakket bij een huis in Startenhuizen past, hangt dus vooral af van het type en het dak; de tabel hieronder geeft de gemeentecijfers per type.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netAardgas per jaar
Appartement1.620 kWh120 kWh720 m³
Tussenwoning2.460 kWh870 kWh830 m³
Hoekwoning2.700 kWh1.080 kWh850 m³
Twee-onder-een-kapwoning2.620 kWh1.110 kWh900 m³
Vrijstaande woning3.430 kWh1.600 kWh1.180 m³

Gemiddelden per woningtype in de gemeente Eemsdelta uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024. "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0). Voor Startenhuizen zelf publiceert het CBS geen aparte reeks.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Startenhuizen

Bij 15 procent elektrisch verwarmde woningen draait een flink deel van de gemeente Eemsdelta in de winter op stroom, op de uren dat stroom het duurst is. Een grotere batterij (10 kWh of meer) op een dynamisch contract laadt 's nachts en rond het middaguur goedkoop en voedt de warmtepomp op de dure avond. In de zomer doet dezelfde batterij het zonnewerk: het overschot van 1.210 kWh per woning vasthouden voor de avond.

De gemiddelde WOZ-waarde van € 229.000 ligt 18 procent lager dan het gemiddelde van Groningen; bij compactere huizen telt vooral dat de batterij de juiste maat heeft.

Dit zijn cijfers van de gemeente Eemsdelta als geheel; voor Startenhuizen zelf publiceert het CBS geen aparte wijk of buurt. Of een batterij voor jullie huis loont, hangt af van het eigen dak, verbruik en contract; de gratis berekening rekent dat in twee minuten na.

Stroom en zon

Zo gaat de gemeente Eemsdelta met stroom om

Startenhuizen valt onder de gemeente Eemsdelta; voor Eemsdelta als geheel telde het CBS in 2024 een gemiddelde afname van 2.650 kWh stroom per woning, 9 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).

Tegelijk ging er per woning gemiddeld 1.210 kWh terug het net op, ruim een derde van de afname. In Groningen is dat gemiddeld 976 kWh per woning. Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan is een thuisbatterij die het middagoverschot voor de avond bewaart in Startenhuizen de logische volgende stap.

In de gemeente Eemsdelta heeft 49 procent van de woningen zonnepanelen, 5 procentpunt meer dan gemiddeld in Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS in de hele gemeente 8.665 installaties bij woningen met samen 33.485 kWp, gemiddeld 3,9 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.

Vragen over de gemeente Eemsdelta
Wie is de netbeheerder in de gemeente Eemsdelta en hoe wordt er verwarmd?
Enexis is de netbeheerder in de gemeente Eemsdelta. 15 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 930 kubieke meter per woning per jaar.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Eemsdelta?
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Eemsdelta is € 229.000, 18 procent lager dan dat van Groningen (€ 279.000).
Hoeveel huizen in de gemeente Eemsdelta hebben zonnepanelen?
49 procent van de woningen in de gemeente Eemsdelta had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 8.665 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
Hoeveel auto's hebben huishoudens in de gemeente Eemsdelta?
Huishoudens in de gemeente Eemsdelta hebben gemiddeld 1,1 auto's (Groningen: 1,0), bij 21.149 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Hoeveel stroom levert de gemeente Eemsdelta terug aan het net?
Gemiddeld 1.210 kWh per woning per jaar, ruim een derde van de 2.650 kWh die een woning in de gemeente Eemsdelta afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in de gemeente Eemsdelta?
Een woning in de gemeente Eemsdelta nam in 2024 gemiddeld 2.650 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.210 kWh terug aan het net. In Groningen is de afname gemiddeld 2.422 kWh.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning voor de gemeente Eemsdelta als geheel, omdat het CBS voor deze plaats geen eigen wijk of buurt publiceert.

Ligging

Startenhuizen: 18 kilometer ten noordoosten van onze vestiging.

Startenhuizen ligt in de gemeente Eemsdelta in Groningen, 18 kilometer ten noordoosten van onze vestiging in Groningen. Over de weg is dat 20 kilometer, ongeveer 20 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Startenhuizen (1 km), Eppenhuizen (2 km) en Garsthuizen (2 km). Het stroomnet in Startenhuizen is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Startenhuizen1 kmongeveer 20 min
Eppenhuizen2 kmongeveer 20 min
Garsthuizen2 kmongeveer 25 min
Westeremden2 kmongeveer 20 min
Huizinge3 kmongeveer 20 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Startenhuizen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Startenhuizen

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Startenhuizen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 20 minuten bij je in Startenhuizen.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Startenhuizen
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Startenhuizen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-installateur van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Startenhuizen (gemeente Eemsdelta, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Startenhuizen op?