70% van de daken in Noordbroek heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.
70 procent van de woningen in Noordbroek heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Noordbroek beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Noordbroek ligt vol met zonnepanelen
In Noordbroek heeft 70 procent van de woningen zonnepanelen, 26 procentpunt meer dan gemiddeld in Groningen (44 procent). Het CBS telde in 2022 357 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Noordbroek, naast de gemeente Midden-Groningen en de provincie Groningen.
Zo gaat Noordbroek met stroom om
De stroomafname per woning in Noordbroek daalde sinds 2020 van 3.100 kWh naar 2.980 kWh in 2024, 4 procent minder; daarmee zit het dorp 23 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).
Tegenover die afname staat 1.420 kWh teruglevering per woning, ongeveer de helft van het verbruik (Groningen: 976 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.420 kWh uit de rekening van Noordbroek.
De zonnestroom in Noordbroek is jong: in 2018 stonden er 141 installaties, in 2022 357, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 50 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 68 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Noordbroek heeft 70 procent zonnepanelen, 26 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 357 installaties met samen 1.380 kWp, gemiddeld 3,9 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Midden-Groningen staat het dorp gedeeld op plek 5 van 17 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 20 van 25 in teruglevering per woning.
Gas, auto's en het net in Noordbroek
Het gemiddelde aardgasverbruik in Noordbroek is 1.150 kubieke meter per woning per jaar, 28 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.690 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 3 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Met 1,3 auto's per huishouden staan er in Noordbroek meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Noordbroek. Het CBS rekent Noordbroek tot een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Noordbroek
Met 70 procent zonnedaken en 1.420 kWh teruglevering per woning gaat in Noordbroek elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Noordbroek te halen valt.
Met 1,3 auto's per huishouden (Groningen: 1,0) wordt er in Noordbroek veel gereden; elke auto die elektrisch wordt, laadt hier thuis en maakt een batterij met slim laden waardevoller.
Hoe Noordbroek verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Noordbroek is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 141 naar 357, 153 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.690 naar 1.150 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Noordbroek stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 141 | 212 | 357 | |
| Stroomafname per woning | 3.100 kWh | 2.980 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.690 m³ | 1.150 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
De huizen van Noordbroek
Noordbroek telt 826 woningen en 815 huishoudens, met 1.850 inwoners (gemiddeld 2,2 personen per huishouden). 66 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 62 procent in de gemeente Midden-Groningen.
De woningvoorraad is typisch dorps: 57 procent van de woningen staat vrij, nog eens 26 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is nauwelijks recente nieuwbouw (1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 298.000, 8 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Noordbroek neemt gemiddeld 1.310 kWh af, een vrijstaande woning 3.500 kWh, 167 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Noordbroek.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.310 kWh | 220 kWh | KNW6 | € 214 per jaar |
| Tussenwoning | 2.090 kWh | 600 kWh | KNW6 | € 361 per jaar |
| Hoekwoning | 2.200 kWh | 950 kWh | KNW6 | € 426 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.520 kWh | 1.010 kWh | KNW6 | € 474 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.500 kWh | 1.390 kWh | KNW6 | € 606 per jaar |
Afname per woningtype in Noordbroek uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Noordbroek naast de buurdorpen
Met 1.420 kWh teruglevering per woning zit Noordbroek tussen de buurdorpen in: 't Waar levert het meest terug (2.310 kWh), Slochteren het minst (1.230 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen staat Noordbroek bovenaan in de buurt: 70 procent, tegenover 63 procent in Zuidbroek.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Noordbroek | 2.980 kWh | 1.420 kWh | 70 procent |
| Zuidbroek | 2.830 kWh | 1.470 kWh | 63 procent |
| Siddeburen | 2.870 kWh | 1.560 kWh | 60 procent |
| 't Waar | 3.450 kWh | 2.310 kWh | onbekend |
| Slochteren | 2.730 kWh | 1.230 kWh | 49 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Noordbroek oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Noordbroek: 2 personen, 2.980 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.420 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 484 in het eerste jaar en gemiddeld € 580 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,0 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,3 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
- Hoeveel huizen in Noordbroek hebben zonnepanelen?
- 70 procent van de woningen in Noordbroek had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 357 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Noordbroek?
- Huishoudens in Noordbroek hebben gemiddeld 1,3 auto's (Groningen: 1,0), bij 815 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Noordbroek?
- Voor het gemiddelde huishouden van Noordbroek (2.980 kWh afname, 1.420 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 580 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,0 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Noordbroek?
- Een woning in Noordbroek verbruikt gemiddeld 1.150 kubieke meter aardgas per jaar, 28 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 1.690 kubieke meter. 3 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wat voor huizen staan er in Noordbroek?
- Noordbroek telt 826 woningen: 57 procent vrijstaand, 26 procent twee-onder-een-kap, 12 procent tussen- of hoekwoning, 5 procent appartement. 66 procent is een koopwoning en 1 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Noordbroek?
- Een woning in Noordbroek nam in 2024 gemiddeld 2.980 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.420 kWh terug aan het net. In de gemeente Midden-Groningen is de afname gemiddeld 2.660 kWh.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Noordbroek: 18 kilometer ten noordoosten van onze vestiging.
Noordbroek ligt in de gemeente Midden-Groningen in Groningen, 18 kilometer ten noordoosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 24 kilometer, ongeveer 30 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Nieuw Scheemda (4 km), Zuidbroek (4 km) en 't Waar (5 km). Het stroomnet in Noordbroek is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Nieuw Scheemda | 4 km | ongeveer 35 min |
| Zuidbroek | 4 km | ongeveer 25 min |
| 't Waar | 5 km | ongeveer 40 min |
| Siddeburen | 5 km | ongeveer 30 min |
| Slochteren | 6 km | ongeveer 30 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Noordbroek
In Noordbroek zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Noordbroek dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Noordbroek loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 30 minuten bij je in Noordbroek.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Noordbroek SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Noordbroek (gemeente Midden-Groningen, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.