1.490 m³ gas per woning in Lellens.
Stap voor stap naar stroom.
Een woning in Lellens verbruikt 1.490 kubieke meter gas per jaar; elke stap naar stroom maakt een batterij waardevoller. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Lellens beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Lellens stookt meer gas dan gemiddeld
Een woning in Lellens verbruikt 1.490 kubieke meter aardgas per jaar, 66 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat nog 2.180 kubieke meter, 32 procent meer. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, verschuift een deel van die rekening naar stroom, en dat deel is met een batterij te sturen. Hieronder de cijfers van het CBS over Lellens, naast de gemeente Groningen en de provincie Groningen.
Gas, auto's en het net in Lellens
Aan aardgas verbruikt een woning in Lellens 1.490 kubieke meter per jaar, 99 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Groningen (750). In 2020 was dat nog 2.180 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.300 kWh) vrijwel gelijk gebleven.
Enexis beheert het stroomnet in Lellens. Het CBS rekent Lellens tot een landelijke omgeving.
De huizen van Lellens
Lellens is een klein dorp: 34 woningen, 30 huishoudens en 70 inwoners, gemiddeld 2,4 per huishouden. Van die woningen is 85 procent een koopwoning; in de gemeente Groningen is dat 40 procent, in Groningen 54 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 100 procent van de woningen staat vrij. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is geen recente nieuwbouw (geen van de woningen is jonger dan tien jaar), dus alle huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 358.000 waard (WOZ), 28 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Vrijstaande woning | 3.220 kWh | 930 kWh | KNW6 | € 532 per jaar |
Afname per woningtype in Lellens uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Lellens
1.490 kubieke meter gas per woning: in Lellens zit een groot deel van de energierekening nog in de gasmeter. Wie de komende jaren een (hybride) warmtepomp neemt, ziet dat verbruik naar stroom verhuizen, vooral in de winter en in de avond. Een thuisbatterij die dan al staat, laadt op goedkope uren en voedt de warmtepomp op de dure; nu al vangt hij het zonoverschot van 1.140 kWh per woning voor de avond.
Verder staat 100 procent van de woningen in Lellens vrij (Groningen: 23 procent): grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting, waar een groter pakket van 10 tot 16 kWh op zijn plaats is.
Lellens naast de buurdorpen
In Lellens gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Winneweer, Stedum, Sint Annen): 1.140 kWh, terwijl Winneweer op 1.960 kWh zit.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Lellens | 3.220 kWh | 1.140 kWh | onbekend |
| Winneweer | 3.350 kWh | 1.960 kWh | onbekend |
| Stedum | 2.580 kWh | 1.250 kWh | 61 procent |
| Sint Annen | 3.040 kWh | 1.910 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Lellens oplevert
Voor een dorp van 34 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Lellens: 2 personen, 3.220 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.140 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 461 in het eerste jaar, gemiddeld € 559 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 10,3 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis: met een warmtepomp, een elektrische auto, een ander dak of een 3-fase-aansluiting valt de som anders uit. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Lellens met stroom om
In de gemeente Groningen neemt een woning gemiddeld 2.040 kWh stroom per jaar af; in Lellens was dat in 2024 3.220 kWh, 58 procent hoger dan dat gemiddelde en 33 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).
Tegenover die afname staat 1.140 kWh teruglevering per woning, ongeveer een derde van het verbruik (Groningen: 976 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.140 kWh uit de rekening van Lellens.
Binnen de gemeente Groningen staat het dorp op plek 8 van 8 in teruglevering per woning.
Hoe Lellens verandert
De groei van zonnestroom in Lellens is bescheiden: 14 installaties in 2020, 16 in 2022, 14 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 2.180 naar 1.490 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Lellens stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 14 | 16 | |
| Stroomafname per woning | 3.300 kWh | 3.220 kWh | |
| Aardgas per woning | 2.180 m³ | 1.490 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Lellens?
- Een woning in Lellens verbruikt gemiddeld 1.490 kubieke meter aardgas per jaar, 66 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 2.180 kubieke meter.
- Wat voor huizen staan er in Lellens?
- Lellens telt 34 woningen: 100 procent vrijstaand, 0 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 85 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Lellens?
- Voor het gemiddelde huishouden van Lellens (3.220 kWh afname, 1.140 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 559 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,3 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Lellens?
- Een woning in Lellens nam in 2024 gemiddeld 3.220 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.140 kWh terug aan het net. In de gemeente Groningen is de afname gemiddeld 2.040 kWh.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Lellens?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Lellens is € 358.000, 19 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Groningen (€ 300.000) en 28 procent hoger dan dat van Groningen (€ 279.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Lellens: 23 kilometer ten noorden van onze vestiging.
Lellens ligt in de gemeente Groningen in Groningen, 23 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 35 kilometer, ongeveer 40 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Stedum (2 km), Ten Post (2 km) en Winneweer (2 km). Het stroomnet in Lellens is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Stedum | 2 km | ongeveer 40 min |
| Ten Post | 2 km | ongeveer 40 min |
| Winneweer | 2 km | ongeveer 40 min |
| Sint Annen | 3 km | ongeveer 35 min |
| Ten Boer | 3 km | ongeveer 35 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Lellens
In Lellens zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Lellens dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Lellens loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 40 minuten bij je in Lellens.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Lellens SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Lellens (gemeente Groningen, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.