Speciaal voor Kantens

73% van Kantens woont vrijstaand.
Groot dak, grote batterij.

73 procent van de woningen in Kantens staat vrij: grote daken en een hoger verbruik, waar een grotere batterij zich het snelst terugverdient. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Kantens
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Kantens-weetjes

Wij kennen Kantens beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt511woningen in Kantens
🔆Zonnepanelen hebt120daken met zonnepanelen in Kantens
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.250 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Kantens

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Kantens: ruime huizen, grote daken

73 procent van de woningen in Kantens staat vrij, tegenover 23 procent gemiddeld in Groningen. Een vrijstaande woning neemt hier gemiddeld 3.407 kWh per jaar af. Grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting: hier telt de keuze van de juiste maat batterij dubbel. Hieronder de cijfers van het CBS over Kantens, naast de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen.

73%
vrijstaande woningen
1.206 m³
aardgas per woning per jaar
3.249 kWh
afname per woning per jaar
1.511 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van Kantens

Kantens telt 511 woningen en 470 huishoudens, met 1.095 inwoners (gemiddeld 2,3 personen per huishouden). 73 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland.

De woningvoorraad is typisch dorps: 73 procent van de woningen staat vrij, nog eens 12 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.

Van de woningen is 6 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 254.000 waard (WOZ), 9 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.

Een vrijstaande woning in Kantens neemt met 3.407 kWh per jaar 82 procent meer af dan een appartement (1.870 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement1.870 kWh0 kWhKNW6€ 432 per jaar
Tussenwoning2.620 kWh590 kWhKNW10€ 438 per jaar
Hoekwoning3.010 kWh420 kWhKNW10€ 488 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.219 kWh408 kWhKNW6€ 364 per jaar
Vrijstaande woning3.407 kWh1.402 kWhKNW6€ 601 per jaar

Afname per woningtype in Kantens uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Kantens

Het gemiddelde aardgasverbruik in Kantens is 1.206 kubieke meter per woning per jaar, 35 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.813 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. 11 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.

Met 1,3 auto's per huishouden staan er in Kantens meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.

Enexis beheert het stroomnet in Kantens. Het CBS rekent Kantens tot een landelijke omgeving.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Kantens

Bij 73 procent vrijstaande woningen is het gemiddelde huis in Kantens groter dan elders: meer dak voor panelen, 3.407 kWh afname per jaar en vaak al een 3-fase-aansluiting. Dat vraagt om een groter pakket, 10 tot 16 kWh, dat het middagoverschot van een groot dak ook echt tot de avond vasthoudt. Een te kleine batterij zit hier om drie uur 's middags al vol.

Het gasverbruik ligt met 1.206 kubieke meter per woning 35 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.

De buurt

Kantens naast de buurdorpen

Met 1.511 kWh teruglevering per woning zit Kantens tussen de buurdorpen in: Toornwerd levert het meest terug (2.240 kWh), Huizinge het minst (1.450 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen staat Kantens bovenaan in de buurt: 54 procent, tegenover 49 procent in Middelstum.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Kantens3.249 kWh1.511 kWh54 procent
Toornwerd4.280 kWh2.240 kWhonbekend
Huizinge2.920 kWh1.450 kWhonbekend
Middelstum2.690 kWh1.560 kWh49 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Kantens oplevert

Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Kantens: 2 personen, 3.249 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.511 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 504 in het eerste jaar, gemiddeld € 604 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,6 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,3 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

Stroom en zon

Zo gaat Kantens met stroom om

De stroomafname per woning in Kantens steeg sinds 2020 van 3.148 kWh naar 3.249 kWh in 2024, 3 procent meer; daarmee zit het dorp 34 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).

Tegenover die afname staat 1.511 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Groningen: 976 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.511 kWh uit de rekening van Kantens.

Van de woningen in Kantens heeft 54 procent zonnepanelen, 10 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 120 installaties met samen 410 kWp, gemiddeld 3,4 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp gedeeld op plek 13 van 21 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 5 van 30 in teruglevering per woning.

Ontwikkeling

Hoe Kantens verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Kantens staat sinds 2020 vrijwel stil: 136 toen, 120 in 2022. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.813 naar 1.206 kubieke meter. Minder gas betekent dat een groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen136120
Stroomafname per woning3.148 kWh3.249 kWh
Aardgas per woning1.813 m³1.206 m³

CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Kantens?
Kantens telt 511 woningen: 73 procent vrijstaand, 12 procent twee-onder-een-kap, 12 procent tussen- of hoekwoning, 2 procent appartement. 73 procent is een koopwoning en 6 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoeveel gas verbruikt een woning in Kantens?
Een woning in Kantens verbruikt gemiddeld 1.206 kubieke meter aardgas per jaar, 35 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 1.813 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
Wat bespaart een thuisbatterij in Kantens?
Voor het gemiddelde huishouden van Kantens (3.249 kWh afname, 1.511 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 604 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,6 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Kantens?
Huishoudens in Kantens hebben gemiddeld 1,3 auto's (Groningen: 1,0), bij 470 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Kantens?
Een woning in Kantens nam in 2024 gemiddeld 3.249 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.511 kWh terug aan het net. In de gemeente Het Hogeland is de afname gemiddeld 2.610 kWh.
Hoeveel huizen in Kantens hebben zonnepanelen?
54 procent van de woningen in Kantens had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 120 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Kantens: 31 kilometer ten noorden van onze vestiging.

Kantens ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 31 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 44 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Toornwerd (1 km), Rottum (2 km) en Huizinge (3 km). Het stroomnet in Kantens is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Toornwerd1 kmongeveer 45 min
Rottum2 kmongeveer 50 min
Huizinge3 kmongeveer 40 min
Middelstum3 kmongeveer 40 min
Stitswerd3 kmongeveer 45 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Kantens

In Kantens doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Kantens dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Kantens

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Kantens loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

2
stroomstoringen in Kantens, eind mei tot half juli 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Kantens.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Kantens
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Kantens SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Kantens (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Kantens op?