Speciaal voor Grolloo

Van 12 naar 117 zonnedaken in Grolloo.
De volgende stap: opslaan.

Tussen 2018 en 2022 groeide het aantal zonnedaken in Grolloo van 12 naar 117; de batterij is de volgende stap. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Grolloo
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Grolloo-weetjes

Wij kennen Grolloo beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt364woningen in Grolloo
🔆Zonnepanelen hebt117daken met zonnepanelen in Grolloo
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.570 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Grolloo

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Grolloo legt in hoog tempo panelen

In 2018 telde het CBS in Grolloo 12 zonnestroominstallaties bij woningen, in 2022 117: meer dan een verdrievoudiging in 4 jaar. Inmiddels heeft 52 procent van de woningen zonnepanelen. Elk nieuw dak levert op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen. Hieronder de cijfers van het CBS over Grolloo, naast de gemeente Aa en Hunze en de provincie Drenthe.

+875%
zonnestroominstallaties sinds 2018
1.268 m³
aardgas per woning per jaar
52%
van de woningen heeft zonnepanelen
2.067 kWh
teruglevering per woning per jaar
Ontwikkeling

Hoe Grolloo verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Grolloo is tussen 2018 en 2022 minstens verdrievoudigd: van 12 naar 117, 875 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 36 procent, van 1.967 naar 1.268 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen1285117
Stroomafname per woning3.684 kWh3.574 kWh
Aardgas per woning1.967 m³1.268 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Grolloo

Het gemiddelde aardgasverbruik in Grolloo is 1.268 kubieke meter per woning per jaar, 31 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.967 kubieke meter: 36 procent minder gas per woning in vier jaar. 12 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 5 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.

Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Grolloo meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.

Het stroomnet in Grolloo is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Grolloo een landelijke omgeving.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Grolloo

Van 12 naar 117 installaties in 4 jaar: de daken in Grolloo zijn jong en de panelen leveren nog jaren op volle kracht. Al die nieuwe daken leveren nu samen 2.067 kWh per woning per jaar terug aan het net. Een thuisbatterij is voor deze huizen de logische tweede stap: het middagoverschot vasthouden voor de avond, zodat de investering in panelen ook na het salderen blijft renderen.

Het gasverbruik ligt met 1.268 kubieke meter per woning 31 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Grolloo oplevert

Voor een dorp van 364 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Grolloo: 2 personen, 3.574 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.067 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 552 in het eerste jaar, gemiddeld € 656 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 8,8 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,5 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

Woningen

De huizen van Grolloo

Grolloo is een klein dorp: 364 woningen, 370 huishoudens en 870 inwoners, gemiddeld 2,4 per huishouden. 83 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente Aa en Hunze.

De woningvoorraad is typisch dorps: 66 procent van de woningen staat vrij, nog eens 29 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.

Maar 2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 421.000 waard (WOZ), 37 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.

Een vrijstaande woning in Grolloo neemt met 3.949 kWh per jaar 283 procent meer af dan een appartement (1.030 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement1.030 kWh20 kWhKNW6€ 165 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.930 kWh950 kWhKNW6€ 506 per jaar
Vrijstaande woning3.949 kWh1.847 kWhKNW10€ 794 per jaar

Afname per woningtype in Grolloo uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Stroom en zon

Zo gaat Grolloo met stroom om

De stroomafname per woning in Grolloo daalde sinds 2020 van 3.684 kWh naar 3.574 kWh in 2024, 3 procent minder; daarmee zit het dorp 31 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

Van die afname gaat ruim de helft weer terug: 2.067 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 2.067 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Grolloo zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.

De zonnestroom in Grolloo is jong: in 2018 stonden er 12 installaties, in 2022 117, meer dan een verdrievoudiging in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 608 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 38 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Zonnepanelen liggen in Grolloo op 52 procent van de daken; in de gemeente Aa en Hunze als geheel is dat 59 procent, dus 7 procentpunt meer dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 117 installaties met samen 616 kWp, gemiddeld 5,3 kWp per dak, omgerekend ongeveer 13 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Aa en Hunze staat het dorp gedeeld op plek 17 van 18 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 9 van 24 in teruglevering per woning.

Vragen over dit dorp
Hoe snel groeit zonnestroom in Grolloo?
In 2018 telde het CBS in Grolloo 12 zonnestroominstallaties bij woningen, in 2022 117: 875 procent meer in 4 jaar. Elk nieuw dak levert op zonnige middagen stroom terug die met een thuisbatterij voor de avond bewaard kan worden.
Hoeveel gas verbruikt een woning in Grolloo?
Een woning in Grolloo verbruikt gemiddeld 1.268 kubieke meter aardgas per jaar, 31 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.967 kubieke meter. 5 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
Wat bespaart een thuisbatterij in Grolloo?
Voor het gemiddelde huishouden van Grolloo (3.574 kWh afname, 2.067 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 656 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,8 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Grolloo?
Een woning in Grolloo nam in 2024 gemiddeld 3.574 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.067 kWh terug aan het net. In de gemeente Aa en Hunze is de afname gemiddeld 3.040 kWh.
Wat voor huizen staan er in Grolloo?
Grolloo telt 364 woningen: 66 procent vrijstaand, 29 procent twee-onder-een-kap, 2 procent tussen- of hoekwoning, 4 procent appartement. 83 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Grolloo: 18 kilometer ten zuiden van onze vestiging.

Grolloo ligt in de gemeente Aa en Hunze in Drenthe, 18 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 26 kilometer, ongeveer 25 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Vredenheim (2 km), Marwijksoord (4 km) en Nooitgedacht (4 km). Het stroomnet in Grolloo is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Vredenheim2 kmongeveer 25 min
Marwijksoord4 kmongeveer 25 min
Nooitgedacht4 kmongeveer 25 min
Papenvoort4 kmongeveer 25 min
Amen5 kmongeveer 30 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Grolloo

In Grolloo doet 1 club mee aan ClubWatt!. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Grolloo dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Grolloo

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Grolloo loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 25 minuten bij je in Grolloo.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Grolloo
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Grolloo SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Grolloo (gemeente Aa en Hunze, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Grolloo op?