1.830 m³ gas per woning in Eursinge.
Stap voor stap naar stroom.
Een woning in Eursinge verbruikt 1.830 kubieke meter gas per jaar; elke stap naar stroom maakt een batterij waardevoller. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Eursinge beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Eursinge stookt meer gas dan gemiddeld
Een woning in Eursinge verbruikt 1.830 kubieke meter aardgas per jaar, 89 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat nog 2.690 kubieke meter, 32 procent meer. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, verschuift een deel van die rekening naar stroom, en dat deel is met een batterij te sturen. Hieronder de cijfers van het CBS over Eursinge, naast de gemeente Midden-Drenthe en de provincie Drenthe.
Gas, auto's en het net in Eursinge
Aan aardgas verbruikt een woning in Eursinge 1.830 kubieke meter per jaar, 79 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Midden-Drenthe (1.020). In 2020 was dat nog 2.690 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar.
Enexis beheert het stroomnet in Eursinge. Het CBS rekent Eursinge tot een landelijke omgeving.
De huizen van Eursinge
Eursinge is een klein dorp: 24 woningen, 25 huishoudens en 60 inwoners, gemiddeld 2,8 per huishouden. 79 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 71 procent in de gemeente Midden-Drenthe.
De woningvoorraad is typisch dorps: 88 procent van de woningen staat vrij. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is geen recente nieuwbouw (geen van de woningen is jonger dan tien jaar), dus alle huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 552.000 waard (WOZ), 80 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Vrijstaande woning | 4.280 kWh | 1.830 kWh | KNW10 | € 821 per jaar |
Afname per woningtype in Eursinge uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Eursinge
1.830 kubieke meter gas per woning: in Eursinge zit een groot deel van de energierekening nog in de gasmeter. Wie de komende jaren een (hybride) warmtepomp neemt, ziet dat verbruik naar stroom verhuizen, vooral in de winter en in de avond. Een thuisbatterij die dan al staat, laadt op goedkope uren en voedt de warmtepomp op de dure; nu al vangt hij het zonoverschot van 2.520 kWh per woning voor de avond.
De gemiddelde WOZ-waarde van € 552.000 ligt 80 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe; duurdere huizen zijn meestal ruimere huizen met meer dak en meer verbruik.
Hoe Eursinge verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Eursinge is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 3 naar 8, 167 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 2.690 naar 1.830 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Eursinge stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 3 | 8 | 8 | |
| Stroomafname per woning | 4.350 kWh | 3.960 kWh | ||
| Aardgas per woning | 2.690 m³ | 1.830 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat Eursinge met stroom om
De stroomafname per woning in Eursinge daalde sinds 2020 van 4.350 kWh naar 3.960 kWh in 2024, 9 procent minder; daarmee zit het dorp 45 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Daar staat 2.520 kWh teruglevering per woning tegenover, bijna twee derde van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Eursinge is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.520 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Binnen de gemeente Midden-Drenthe staat het dorp op plek 3 van 22 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Eursinge oplevert
Voor een dorp van 24 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Eursinge: 3 personen, 3.960 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.520 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 726 in het eerste jaar en gemiddeld € 860 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,2 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Een elektrische auto, een warmtepomp, meer of minder panelen of een 3-fase-aansluiting veranderen de uitkomst; daarom is de echte berekening persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Eursinge naast de buurdorpen
Met 2.520 kWh teruglevering per woning zit Eursinge tussen de buurdorpen in: Garminge levert het meest terug (2.880 kWh), Westerbork het minst (1.444 kWh).
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Eursinge | 3.960 kWh | 2.520 kWh | onbekend |
| Westerbork | 2.766 kWh | 1.444 kWh | 61 procent |
| Garminge | 3.730 kWh | 2.880 kWh | onbekend |
| Balinge | 3.740 kWh | 1.920 kWh | onbekend |
| Zuidveld | 3.420 kWh | 2.750 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Eursinge?
- Een woning in Eursinge verbruikt gemiddeld 1.830 kubieke meter aardgas per jaar, 89 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 2.690 kubieke meter.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Eursinge?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Eursinge is € 552.000, 68 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Midden-Drenthe (€ 328.000) en 80 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Wat bespaart een thuisbatterij in Eursinge?
- Voor het gemiddelde huishouden van Eursinge (3.960 kWh afname, 2.520 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 860 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,2 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Wat voor huizen staan er in Eursinge?
- Eursinge telt 24 woningen: 88 procent vrijstaand, 0 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 13 procent appartement. 79 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Eursinge?
- Een woning in Eursinge nam in 2024 gemiddeld 3.960 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.520 kWh terug aan het net. In de gemeente Midden-Drenthe is de afname gemiddeld 2.940 kWh.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Eursinge: 29 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Eursinge ligt in de gemeente Midden-Drenthe in Drenthe, 29 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 39 kilometer, ongeveer 35 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Bruntinge (2 km), Westerbork (2 km) en Garminge (3 km). Het stroomnet in Eursinge is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Bruntinge | 2 km | ongeveer 40 min |
| Westerbork | 2 km | ongeveer 40 min |
| Garminge | 3 km | ongeveer 40 min |
| Balinge | 4 km | ongeveer 40 min |
| Zuidveld | 4 km | ongeveer 35 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Eursinge
In Eursinge zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Eursinge dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Eursinge loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 35 minuten bij je in Eursinge.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Eursinge SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Eursinge (gemeente Midden-Drenthe, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.