12% nieuwbouw en 17% elektrisch verwarmd in Diever.
Klaar voor een batterij.
12 procent van de woningen in Diever is jonger dan tien jaar en 17 procent wordt elektrisch verwarmd: 3-fase, warmtepomp, klaar voor een batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Diever beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Diever bouwt nieuw en verwarmt elektrisch
12 procent van de woningen in Diever is jonger dan tien jaar (gemeente Westerveld: 5 procent), en 17 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd. Die combinatie geeft een stroomprofiel met een stevige winterpiek, precies het profiel waar een batterij op een dynamisch contract het meest oplevert. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Westerveld en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Diever
Diever telt 1.308 woningen en 1.295 huishoudens, met 2.850 inwoners (gemiddeld 2,1 personen per huishouden). 73 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente Westerveld.
Van de woningen is 12 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 384.000 waard (WOZ), 25 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 64 procent van de voorraad, tegenover 13 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Een vrijstaande woning in Diever neemt met 3.538 kWh per jaar 84 procent meer af dan een tussenwoning (1.920 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.932 kWh | 623 kWh | KNW6 | € 340 per jaar |
| Tussenwoning | 1.920 kWh | 900 kWh | KNW6 | € 387 per jaar |
| Hoekwoning | 2.240 kWh | 960 kWh | KNW6 | € 433 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.808 kWh | 1.588 kWh | KNW6 | € 579 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.538 kWh | 1.616 kWh | KNW6 | € 625 per jaar |
Afname per woningtype in Diever uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Diever met stroom om
Een woning in Diever nam in 2024 gemiddeld 2.888 kWh stroom van het net af, 6 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Westerveld zit op 3.020 kWh.
Van die afname gaat ruim de helft weer terug: 1.589 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 1.589 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Diever zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
Het gaat hard: van 422 installaties in 2018 naar 700 in 2022, een groei van 66 procent. Tussen 2018 en 2020 kwam er 33 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 24 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Diever heeft 66 procent zonnepanelen, 14 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 700 installaties met samen 2.550 kWp, gemiddeld 3,6 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Westerveld staat het dorp op plek 2 van 15 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 12 van 19 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Diever
12 procent nieuwbouw en 17 procent elektrisch verwarmd: de jonge huizen in Diever hebben een 3-fase-aansluiting, een warmtepomp en daardoor het hoogste verbruik op koude avonden. Een 3-fase-batterij van 10 kWh of meer laadt 's nachts en rond het middaguur goedkoop en draait de warmtepomp 's avonds op die stroom; in de zomer bewaart hij de 1.589 kWh teruglevering per woning voor de avond.
Daar komt bij dat 66 procent van de woningen in Diever al zonnepanelen heeft, tegenover 52 procent gemiddeld in Drenthe. Voor die huizen is de batterij de tweede stap: het middagoverschot vasthouden in plaats van terugleveren.
Diever naast de buurdorpen
In Diever gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Dieverbrug, Geeuwenbrug, Wapse, Wittelte): 1.589 kWh, terwijl Dieverbrug op 2.170 kWh zit. In aandeel daken met zonnepanelen staat Diever bovenaan in de buurt: 66 procent, tegenover 61 procent in Geeuwenbrug.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Diever | 2.888 kWh | 1.589 kWh | 66 procent |
| Dieverbrug | 3.940 kWh | 2.170 kWh | 58 procent |
| Geeuwenbrug | 3.450 kWh | 1.800 kWh | 61 procent |
| Wapse | 3.690 kWh | 2.150 kWh | 59 procent |
| Wittelte | 4.060 kWh | 2.060 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Hoe Diever verandert
Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Diever 66 procent zonnestroominstallaties bij, van 422 naar 700. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 35 procent, van 1.509 naar 980 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 422 | 563 | 700 | |
| Stroomafname per woning | 2.912 kWh | 2.888 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.509 m³ | 980 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Wat een thuisbatterij in Diever oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Diever: 2 personen, 2.888 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.589 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 492 in het eerste jaar, gemiddeld € 586 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,9 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,3 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Diever
Aan aardgas verbruikt een woning in Diever 980 kubieke meter per jaar, 9 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Westerveld (1.080). In 2020 was dat nog 1.509 kubieke meter: 35 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (2.912 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 17 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 10 procent is helemaal aardgasvrij; in Drenthe is 11 procent elektrisch verwarmd. Die huizen verbruiken de meeste stroom in de winter, en dan loont een grotere batterij die op een dynamisch contract goedkoop laadt.
Huishoudens in Diever hebben gemiddeld 1,3 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Diever is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Diever een landelijke omgeving.
- Wat voor huizen staan er in Diever?
- Diever telt 1.308 woningen: 47 procent vrijstaand, 17 procent twee-onder-een-kap, 26 procent tussen- of hoekwoning, 10 procent appartement. 73 procent is een koopwoning en 12 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel huizen in Diever hebben zonnepanelen?
- 66 procent van de woningen in Diever had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 700 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Diever?
- Voor het gemiddelde huishouden van Diever (2.888 kWh afname, 1.589 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 586 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wie is de netbeheerder in Diever en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Diever. 17 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 980 kubieke meter per woning per jaar.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Diever?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Diever is € 384.000, vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de gemeente Westerveld (€ 390.000) en 25 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel stroom levert Diever terug aan het net?
- Gemiddeld 1.589 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 2.888 kWh die een woning in Diever afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Diever: 35 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.
Diever ligt in de gemeente Westerveld in Drenthe, 35 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 40 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Dieverbrug (2 km), Geeuwenbrug (3 km) en Oude Willem (4 km). Het stroomnet in Diever is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Dieverbrug | 2 km | ongeveer 45 min |
| Geeuwenbrug | 3 km | ongeveer 40 min |
| Oude Willem | 4 km | ongeveer 50 min |
| Wapse | 4 km | ongeveer 50 min |
| Wittelte | 4 km | ongeveer 50 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Diever
In Diever doen 2 clubs mee aan ClubWatt!. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Diever dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Diever loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Diever.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Diever SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Diever (gemeente Westerveld, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.