57% vrijstaand, 0% rijtjeshuizen in Annerveenschekanaal.
Ruimte voor een grotere batterij.
In Annerveenschekanaal staat 57 procent van de woningen vrij en is maar 0 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Annerveenschekanaal beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Annerveenschekanaal staat vooral vrij
57 procent van de woningen in Annerveenschekanaal staat vrij en maar 0 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Aa en Hunze: 18 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Aa en Hunze en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Annerveenschekanaal
Annerveenschekanaal is een klein dorp: 188 woningen, 190 huishoudens en 405 inwoners, gemiddeld 2,1 per huishouden. 76 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente Aa en Hunze.
De woningvoorraad is typisch dorps: 57 procent van de woningen staat vrij, nog eens 31 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 273.000, 21 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente.
Een vrijstaande woning in Annerveenschekanaal neemt met 3.560 kWh per jaar 134 procent meer af dan een appartement (1.520 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.520 kWh | 0 kWh | KNW6 | € 351 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.530 kWh | 820 kWh | KNW10 | € 445 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.560 kWh | 1.720 kWh | KNW6 | € 631 per jaar |
Afname per woningtype in Annerveenschekanaal uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Gas, auto's en het net in Annerveenschekanaal
Het gemiddelde aardgasverbruik in Annerveenschekanaal is 1.090 kubieke meter per woning per jaar, 12 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.630 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (2.960 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 8 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 2 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Annerveenschekanaal meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Annerveenschekanaal is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Annerveenschekanaal een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Annerveenschekanaal
Met 57 procent vrijstaande woningen en 0 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Annerveenschekanaal een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.010 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
Met 1,5 auto's per huishouden (Drenthe: 1,3) wordt er in Annerveenschekanaal veel gereden; elke auto die elektrisch wordt, laadt hier thuis en maakt een batterij met slim laden waardevoller.
Hoe Annerveenschekanaal verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Annerveenschekanaal is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 32 naar 76, 138 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.630 naar 1.090 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 32 | 47 | 76 | |
| Stroomafname per woning | 2.960 kWh | 3.010 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.630 m³ | 1.090 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Annerveenschekanaal naast de buurdorpen
Met 1.450 kWh teruglevering per woning zit Annerveenschekanaal tussen de buurdorpen in: Eexterveen levert het meest terug (2.730 kWh), Eexterveenschekanaal het minst (1.370 kWh). Het aandeel zonnedaken is hier met 57 procent het laagst van de buurt; Eexterveen zit op 82 procent.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Annerveenschekanaal | 3.010 kWh | 1.450 kWh | 57 procent |
| Spijkerboor | 3.330 kWh | 2.100 kWh | onbekend |
| Eexterveenschekanaal | 3.020 kWh | 1.370 kWh | 66 procent |
| Eexterveen | 3.730 kWh | 2.730 kWh | 82 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Zo gaat Annerveenschekanaal met stroom om
Een woning in Annerveenschekanaal nam in 2024 gemiddeld 3.010 kWh stroom van het net af, 10 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Aa en Hunze zit op 3.040 kWh.
Tegenover die afname staat 1.450 kWh teruglevering per woning, ongeveer de helft van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.450 kWh uit de rekening van Annerveenschekanaal.
De zonnestroom in Annerveenschekanaal is jong: in 2018 stonden er 32 installaties, in 2022 76, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 47 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 62 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Annerveenschekanaal heeft 57 procent zonnepanelen, 5 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 76 installaties met samen 343 kWp, gemiddeld 4,5 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Aa en Hunze staat het dorp gedeeld op plek 10 van 18 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 20 van 24 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Annerveenschekanaal oplevert
Voor een dorp van 188 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Annerveenschekanaal: 2 personen, 3.010 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.450 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 489 in het eerste jaar, gemiddeld € 586 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,9 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,5 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
- Wat voor huizen staan er in Annerveenschekanaal?
- Annerveenschekanaal telt 188 woningen: 57 procent vrijstaand, 31 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 11 procent appartement. 76 procent is een koopwoning en 1 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Annerveenschekanaal?
- Huishoudens in Annerveenschekanaal hebben gemiddeld 1,5 auto's (Drenthe: 1,3), bij 190 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Annerveenschekanaal?
- Voor het gemiddelde huishouden van Annerveenschekanaal (3.010 kWh afname, 1.450 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 586 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Annerveenschekanaal?
- Een woning in Annerveenschekanaal verbruikt gemiddeld 1.090 kubieke meter aardgas per jaar, 12 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.630 kubieke meter. 2 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wie is de netbeheerder in Annerveenschekanaal en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Annerveenschekanaal. 8 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.090 kubieke meter per woning per jaar.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Annerveenschekanaal: 8 kilometer ten oosten van onze vestiging.
Annerveenschekanaal ligt in de gemeente Aa en Hunze in Drenthe, 8 kilometer ten oosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 10 kilometer, ongeveer 15 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Nieuw Annerveen (1 km), Oud Annerveen (2 km) en Spijkerboor (2 km). Het stroomnet in Annerveenschekanaal is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Nieuw Annerveen | 1 km | ongeveer 15 min |
| Oud Annerveen | 2 km | ongeveer 15 min |
| Spijkerboor | 2 km | ongeveer 15 min |
| Eexterveen | 3 km | ongeveer 20 min |
| Eexterveenschekanaal | 3 km | ongeveer 20 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Annerveenschekanaal dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Annerveenschekanaal loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 15 minuten bij je in Annerveenschekanaal.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Annerveenschekanaal SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Annerveenschekanaal (gemeente Aa en Hunze, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.